Pionierski Crypto Bank, Sygnum, uruchamia kontrakty na opcje Bitcoin i Ethereum

Firma Sygnum z siedzibą w Szwajcarii wprowadziła opcje bitcoin i eteru dla klientów, którzy chcą realizować bardziej wyrafinowane strategie handlu kryptowalutami.

Bank aktywów cyfrowych Sygnum uruchomił opcje kryptowalut dostępne bez recepty (OTC) dla klientów, zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym . Synum otrzymało zgodę regulacyjną od szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) we wrześniu 2020 r., Umożliwiając bankowi oferowanie regulowanych usług obrotu aktywami cyfrowymi.

Zaawansowane transakcje i premie

Bank kryptowalut twierdzi, że nowa oferta aktywów umożliwiłaby jego klientom realizację wyrafinowanych strategii inwestycyjnych i handlowych . Opcje byłyby dostępne zarówno na parach handlowych BTC / USD, jak i ETH / USD. Komunikat prasowy wyjaśnia:

„Opcje od dawna odgrywają ważną rolę na tradycyjnych rynkach finansowych jako narzędzie pomagające inwestorom w poruszaniu się w nieprzewidywalnych warunkach rynkowych. Płacąc premię opcyjną, kupujący mogą uczestniczyć w większych wahaniach cen, podczas gdy sprzedający wykorzystują podwyższone poziomy zmienności i pobierają opłaty premii w celu wygenerowania dodatkowego zysku z istniejących zasobów. ”

Opcje kryptograficzne to forma finansowego instrumentu pochodnego, która daje inwestorowi prawo, a nie obowiązek, kupna aktywów po określonej cenie w uzgodnionym terminie w przyszłości, za co płacą sprzedającym premię. Jeśli cena składnika aktywów w momencie wygaśnięcia jest wyższa niż cena uzgodniona, kupujący mogą wykonać umowę i odebrać zysk lub odmówić i stracić premię. To nowy rave w świecie handlu kryptowalutami i powoli wyprzedzają handel spotowy .

Oferta regulowanych opcji firmy Sygnum obejmuje pozycjonowanie długie i krótkie, europejskie opcje kupna i sprzedaży Bitcoin Profit, w pełni konfigurowalny termin wykonania i wygaśnięcia oraz rozliczenie gotówkowe. Dominic Lohberger, szef biura maklerskiego w Sygnum Banknotes powiedział:

„Dzięki opcjom klienci mogą teraz czerpać zyski z każdego ruchu cenowego – czy to byka, niedźwiedzia, czy rynku bocznego. Mogą również używać ich do zabezpieczania pozycji, przyjmowania lewarowanej ekspozycji na rynek lub zmienności handlu ”.

Mnogość usług kryptograficznych

Sygnum z siedzibą w Zurychu jest znany ze swojego przyszłościowego podejścia. Szwajcarska firma wypuściła stablecoina (DHCF) powiązanego z frankiem szwajcarskim w 2020 roku. Stablecoin jest zabezpieczony 1: 1 środkami przechowywanymi w Szwajcarskim Banku Narodowym. DHCF umożliwia szybkie i bezproblemowe rozliczenia na platformie Sygnum. W grudniu ubiegłego roku bank tokenizował swoje akcje na blockchain, przygotowując się do oferty publicznej.

Sygnum opisał to posunięcie jako istotny kamień milowy w jego drodze do stworzenia większego dostępu do własności i wartości. Bank kryptograficzny powiedział, że tokenizacja jego akcji upraszcza proces aktualizacji rejestru akcjonariuszy i zmniejsza administracyjne wąskie gardła w przenoszeniu własności udziałów.

Comments are disabled