Picturale 2007 komt eraan! Nu inschrijven!

03/03/2007

Van 23 september tot 28 oktober 2007 wordt in Ronse Picturale 2007 gehouden, een tweejaarlijkse, drievoudige tentoonstelling van Vlaams illustratietalent. Illustratoren die willen deelnemen, kunnen zich nu al inschrijven.

Picturale 2007

Ronse illustratorenstad

Van 23 september tot 28 oktober 2007 vindt in Ronse de derde editie van Picturale plaats. De stad Ronse heeft de ambitie dé illustratorenstad bij uitstek in Vlaanderen te worden. Niet alleen wordt in de hoofdstad van de Vlaamse Ardennen al sinds bijna 40 jaar een Grote Prijs Tekenkunst uitgereikt, maar de tweejaarlijkse Picturale is de kers op de taart met drie tentoonstellingen waarop het beste aan illustratiekunst uit Vlaanderen te zien is.

Kristien Aertssen te gast

Kristien Aertssen, laureate van vorige editie waar ze de Grote Prijs van Picturale 2005 in de wacht sleepte, krijgt dit jaar een overzichtstentoonstelling. Ze mag ook een gevelillustratie maken, de tweede al die Ronse zal sieren na deze die Klaas Verplancke twee jaar geleden aanbracht.
Daarnaast krijgen een veertigtal gevestigde illustratoren in een tweede tentoonstelling elk een krappe vierkante meter om daarop hun kunst te tonen.
Een derde tentoonstelling is voorbehouden voor aankomend talent. Bij de voorgestelde tekst uit Lotje en de Heksenprinses van wijlen Lieve Baeten, bekend Vlaams jeugdauteur en illustrator, moeten de deelnemers drie illustraties ontwerpen.

Nu inschrijven!

Illustratoren die wensen deel te nemen, kunnen nu al inschrijven voor de Picturale 2007. De inzendingen worden verwacht ten laatste op 1 september 2007 en kunnen worden gestuurd tussen 1 juli en 31 augustus 2007 naar vzw Picturale, Postbus 10.000, 9600 Ronse.
Download hier het volledige reglement en de uitnodigingen voor Picturale en voor Eén tekst - Drie illustraties. Vanaf volgende week kan dat ook op de website van Picturale.

[Bron: Picturale]

Terug naar nieuwsarchief...