Wetenschappelijk illustrator wint Nederlandse designprijs 2006

31/10/2006

Guusje Bertholet heeft de Nederlandse Designprijs 2006 in de categorie Illustratie gewonnen voor haar publicatie Illustrating Aspects of the ileo neo rectale anastomose (INRA). De prijs werd op 21 oktober uitgereikt tijdens de nationale designweek.

Ileo Neo Rectale Anastomose (INRA) - Guusje Bertholet

Darmoperatie

Guusje Bertholet (Ontwerpstudio Bertholet Illustrations) heeft haar winnende illustraties gemaakt in opdracht van Dr. C. van Laarhoven, chirurg in het St. Elizabethziekenhuis te Tilburg. De tekeningen laten een nieuwe operatietechniek zien waarbij na het verwijderen van de dikke darm de dunne darm met de endeldarm wordt verbonden. Hierdoor wordt een stoma overbodig. Bertholet is van origine advocaat, maar heeft zich ontwikkeld tot specialist in het vervaardigen van medische en wetenschappelijke illustraties.

Tijdloosheid

De jury was lovend over met name de driedimensionale uitbeelding van deze complexe medische materie. Volgens de jury onderscheiden 'de medische illustraties zich door eigenschappen als vakmanschap, communicatieve correctheid en tijdloosheid. De illustrator is daarnaast niet voorbij gegaan aan de esthetische en decoratieve waarden van haar werk'.
Guusje Bertholet is blij met de toekenning van de in de designwereld prestigieuze prijs. Zij ziet het als een erkenning van de kwaliteit van haar werk.

[Bron: Ontwerpstudio Bertholet Illustrations

Terug naar nieuwsarchief...